buzekuqi_lorel_paris_ebukur

Ideja e re e buzeve pasqyre me buzekuqin Loreal Paris

Ne kete artikull doja tu informoja per linjen e re te buzekuqit Loreal Paris.

Per buze me efekt te n...

Lexo me shume
diete_per_vere

Si te pergatitemi per proven e kostumit te banjes

Pranvera eshte aq afer saqe na sjell me vete edhe problemin e proves se kostumit te banjes...

Lexo me shume
ne_forme_per_vere_ebukur

Disa keshilla per te qene ne forme perfekte per kete vere

Disa nga keshillat me te rendesishme per te qene ne forme dhe per te luftuar inestetizmin jane te li...

Lexo me shume
parfumi_dolce_i_dolce_gabbana

Parfumi i ri Dolce i Doce & Gabbana

E embel, osse me mire te themi Dolce, quehet parfumi i ri per femra i Dolce & Gabbana...

Lexo me shume

Ideja e re e buzeve pasqyre me buzekuqin Loreal Paris

buzekuqi_lorel_paris_ebukur

Ne kete artikull doja tu informoja per linjen e re te buzekuqit Loreal Paris.

Per buze me efekt te ndriteshem, nje efekt qe te jep idene e nje pasqyre qe reflekton. Ky lloj buzekuqi eshte kombinimi i tre vajrave per te krijuar nje efekt llaku. Vaji i qe shton ngjyren, vaji qe trajton lekuren dhe vaji qe ve ne dukje ndricimin.

Nje kombinim perfekt per nje rezulat mahnites te buzekuqit Loreal Paris.

Mund te gjeni nje shumellojshmeri nunancash qe i pershtatet sa me ...

Read more

Si te pergatitemi per proven e kostumit te banjes

diete_per_vere

Pranvera eshte aq afer saqe na sjell me vete edhe problemin e proves se kostumit te banjes. Ne fakt gjate dimrit nuk prokupohemi shume per formen edhe e lem mbas dore dieten. Si te zgjidhim ateher problemin e proves se kostumit pa patur siklet kur e veshim?
Mjafton te pergatitemi ne kohe. Eshte e kote te pyesim veten para se te vemi ne det a do hym tek kostumi i plazhit apo jo!
Dietat javore ose ndenja pa ngrene nuk e zgjidh aspak problemin, por e shton ate me sh...

Read more

Disa keshilla per te qene ne forme perfekte per kete vere

ne_forme_per_vere_ebukur

Disa nga keshillat me te rendesishme per te qene ne forme dhe per te luftuar inestetizmin jane te lidhura drejteperdrejte me ushqimim. Duhet te hame sa me shume fruta dhe perime, te pime shume uje, te konsumojme mish te bardhe dhe produkte me sa me pak endyrna!
Duhet te limitoni sa me shume te mundeni embelsirat dhe pijet e ndryshme pasi permbajne sheqer. Pjet alkolike jane akoma me shume te demshme pasi jane teper alkolike.
Kur te harrini nje ekuliber te ushqimi...

Read more

Parfumi i ri Dolce i Doce & Gabbana

parfumi_dolce_i_dolce_gabbana

E embel, osse me mire te themi Dolce, quehet parfumi i ri per femra i Dolce & Gabbana. Parfumi si dhe vete emri eshte nje fragranze e embel si dhe momentet e spotit publicitar i ambientuar ne Sicili...

Read more

E bukura e dites

instgram

E bukur eshte edhe ne instagram nen emrin e_bukur

C’do dite do te zgjedhim nje foto ne instagram te veshjes me te bukur dhe do ta publikojme ne kete faqe web.

Per te gjetur dhe zgjedhur fotot tuaja mund te perdorni hashtag #ebukuraedites

Read more

Ngjyra e pranveres eshte e verdha

fustane_te_verdhe_ebukur

Kete vite ngjyra me cool per pranveren 2014 eshte e verdha. Ngjyra mimoze e cila kujton dhe festen e grave, ngjyra e limonit edhe te gjitha variantet e te verdhes paraqesin tendencen e kesaj pranvere qe sapo hyri. C’fare keni ne dollapin tuaj ne kete ngjyre? Ne qofte se nuk keni asgje, mjafton de blini nje shall te holle dhe nje cante te verdhe per ti kombinuar se bashku, gjithashtu edhe sheshkat mund te kombinohen me reston...

Read more

Koleksjoni i veshjeve Zara Pranvere 2014

veshje_zara

Me poshte disa nga modelet e veshjeve te Zara per pranveren 2014. Si mund te shikoni edhe vete vene ne mode palltot e lehta te veshura me fund ose pantallona te ngushta. Bluza te gjera dhe ngjyra blu e verdhe dhe portokalli.

Read more

Cantat per pranveren 2014

canta-braccialini-ebukur

Kete vite cantat qe mund te kombinoni me look-un tuaj jane te ndryshme, fillojne nga cantat e medhaja me rrip te gjate deri tek kuletat. Forma duhet te jete katrore ose pake e rrumbullakosur tek kendet. Persa i perket kuletes vene ne mode te gjitha tipet por kujdes persa i perket mases pasi kete vite duhet te jene maxi. Imagjinoni nje kulete gati ne madhesine e nje cante por vetem qe nuk kane rrip por mbahen ne dore. Me poshte disa nga cantat per kete pranvere.

Read more

Prerja dhe ngjyra e flokeve me ne tendence

Floke te gjate me hije te kuq te erret, portokalli dhe bjond

Nga sallonet me ekskluzive propozimet e prerjeve te flokeve dhe te ngjrave qe do te jene me ne mode kete vite jane:

Floke te gjate me hije ngjyrash. Floket e gjate mund te jene te shkallezuara ose te prera njesh ne fund rendesi ka qe ngjyra te jete me shume hije te ndryshme.

Shume ne mode jane hijet ne ngjyre te kuqe dhe portokalli si dhe ngjyra e kumbulles.

Metoda shatush do te vazhdoj te qendroj nje nga metodat me te preferuarat per lyerjen e flokeve dhe per tu...

Read more

Ngjyrat ne mode per pranvere dhe vere

Fustan portokalli

Ngjyrat qe kete vite zene vendin e pare per pranveren dhe veren 2014 jane bluja elekrike dhe portokallia. Ngjyra blu elektrike eshte nje blu e erret por e ndezur, kurse ngjyra portokalli paraqitet jo shume e ndezur. Ngjyren portokalli qe aneson ne ngjren e salmonit mund ta kombinoni me ngjyren bexhe pasi bejne nje lidhje perfekte se bashku.

Persa i perket ngyrave te vjeshtes mund te themi se ngjyra bordo eshte ajo qe duhet te kete me shume hapsire ne garderoben t...

Read more